Landsstýri

Føroya Landsstýri 15. september 2015 -16.september 2019 

(Javnaðarfl., Tjóðveldi og Framsókn)

Aksel V. Johannesen, løgm. jf. - stýrisskipan
Høgni Hoydal, lstm. tj. - fiskivinnumál
Kristina Háfoss, lstm. tj. – fíggjarmál
Poul Michelsen, lstm. fr. – uttanríkis- og vinnumál
Henrik Old, lstm. jf. - samferðslumál
- frá 01.oktober 2018: Aksel V. Johannesen, løgm. jf.
- frá 19. november 2018: Heðin Mortensen, jf.                                                       
Eyðgunn Samuelsen, lstk. jf. - almannamál
Sirið Stenberg, lstk. tj. – heilsu- og innlendismál
Rigmor Dam, lstm. jf. – mentamál
- frá 21.januar 2019: Aksel V. Johannesen, løgm. jf.
- frá 14. februar 2019: Hanna Jensen lstk fr, skúlamál
- frá 14.februar 2019 Høgni Hoydal lstm. tj. mentamál

Føroya Landsstýri 14. november 2011 -15.september 2015

(Sambandsfl., Fólkafl., Miðfl. og Sjálvstýrisfl.)

Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb. - stýrisskipan
Jørgen Niclasen, lstm. ff. - fíggjarmál
Karsten Hansen, lstm. mf. - heilsumál
Jákup Mikkelsen, lstm. ff. - fiskivinnumál
- frá 15. februar 2012: Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb.
- frá 16. februar 2012: Jacob Vestergaard, ff.

Annika Olsen, lstk. ff. - almannamál
Bjørn Kalsø, lstk. sb. - mentamál
Jóhan Dahl, lstm. sb. - vinnumál
Kári P. Højgaard, lstm. sj. - innlendismál
- frá 5. september 2013: Innlendismálaráðið niðurlagt, málsøkini býtt til hini landsstýrisfólkini og Kári P. Højgaard loystur úr starvi

Føroya Landsstýri 26. september 2008 - 14. november 2011

(Sambandsfl., Fólkafl. og Javnaðarfl.)

Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb. - stýrisskipan
Jørgen Niclasen, lstm. ff. - uttanríksmál
- frá 19. januar 2011: Jacob Vestergaard ff.
- frá 6. apríl 2011: Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb.
Jóannes Eidesgaard, lstm. jv. - fíggjarmál
- frá 20. februar 2011: Aksel V. Johannesen jv.
Hans Pauli Strøm, lstm. jv. - heilsumál
- frá 14. juli 2009: Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb.
- frá 20. juli 2009: Aksel V. Johannesen, jv.
- frá 20. februar 2011: John Johannessen, jv. 
Helena Dam á Neystabø, lstk. jv. - mentamál
Jóhan Dahl, lstm. sb. - vinnumál
Jacob Vestergaard, lstm. ff. - fiskivinnumál
- frá 6. apríl 2011: Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb.
- frá 4. mai 2011: Johan Dahl, sb.
Rósa Samuelsen, lstk. sb. - almannamál
Annika Olsen, lstk. ff. - innlendismál
- frá 6. apríl 2011: Kaj Leo Holm Johannesen, løgm. sb.
- frá 4. mai. 2011: John Johannessen, jv.
- frá 4. mai. 2011: Helena Dam á Neystabø, lstk. jv. kommunumál

Føroya Landsstýri 4. februar 2008 - 26. september 2008
(Javnaðarfl.,Tjóðveldi og Miðfl.)

Jóannes Eidesgaard, løgm jv. - stýrisskipan
Hans Pauli Strøm, lstm. jv. - almanna- og heilsumál
Helena Dam á Neystabø, lstk. jv. - løgmál
Høgni Hoydal, lstm. tj. - uttanríkismál
- frá 15. september 2008: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
Tórbjørn Jacobsen, lstm. tj. - fiskivinnu- og tilfeingismál
- frá 15. september 2008: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
Kristina Háfoss, lstk. tj. - mentamál
- frá 30. august 2008: Óluva Klettskarð
- frá 15. september 2008: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
Bjørt Samuelsen, lstk. tj. - vinnumál
- frá 15. september 2008: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
Karsten Hansen, lstm. mf. - fíggjarmál

Føroya Landsstýri 3. februar 2004 - 4. februar 2008
(Javnaðarfl., Fólkafl. og Sambandsfl.)

Jóannes Eidesgaard, løgm jv. - stýrisskipan og uttanríksmál
Hans Pauli Strøm, lstm. jv. - almanna- og heilsumál
Jóhan Dahl lstm. sb. - fiskivinnumál
- frá 23. februar 2004: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
- frá 25. februar 2004: Bjørn Kalsø, lstm. sb.
Bárður Nielsen lstm. sb. - fíggjarmál
- frá 9. mai 2007: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
- frá 15. mai 2007: Magni Laksáfoss, lstm. sb
Jógvan við Keldu lstm. ff. - innanlandsmál
- frá 1. desember 2005 kl. 19.00: Jacob Vestergaard, lstm. ff.
- frá 23. november 2007 kl. 17.00: Heðin Zachariasen, lsm. ff.
- frá 25. januar 2008: Jóannes Eidesgaard, løgm. jv.
Jógvan á Lakjuni lstm. ff. - mentamál
Bjarni Djurholm lstm. ff. - vinnumál

Føroya Landsstýri 6. juni 2002 - 3. februar 2004
(Tjóðveldisfl. Fólkafl. Sjálvstýrisfl. og Miðfl.)

Anfinn Kallsberg, løgm ff. - stýrisskipan og uttanlandamál
Høgni Hoydal vløgm. tj. - sjálvstýrismál, løgmál
- frá 5. desember 2003: Anfinn Kallsberg, løgm. ff.
Jørgen Niclasen lstm. ff.- fiskivinnumál
- frá 14. januar 2003: Anfinn Kallsberg, løgm. ff.
- frá 17. februar 2003: Jacob Vestergaard, ff
Annlis Bjarkhamar lstm. tj. - mentamál
- frá 4. mars 2003: Anfinn Kallsberg, løgm.ff.
- frá 6. mars 2003: Høgni Hoydal, vløgm., tj.
- frá 17. september 2003: Annita á Fríðriksmørk, lstm. tj.
- frá 5. desember 2003: Anfinn Kallsberg, løgm. ff.
Karsten Hansen lstm. tj. - fíggjarmál
- frá 5. desember 2003: Anfinn Kallsberg, løgm. ff.
Bjarni Djurholm lstm. ff. - vinnumál
Eyðun Elttør lstm. sj. - olju- og umhvørvismál
Bill Justinussen lstm. mf. - familju- og heilsumál
Páll á Reynatúgvu lstm. tj. - almannamál
- frá 5. desember 2003: Anfinn Kallsberg, løgm. ff.

Føroya Landsstýri 15. mai 1998 - 6. juni 2002
(Fólkafl., tjóðveldisfl. og sjálvstýrisfl.)

Anfinn Kallsberg, løgm., ff. - stýrisskipan og uttanlanda- og kommunumál
Høgni Hoydal, vløgm., tj. - sjálvsstýris-, løg- og norðurlandamál
John Petersen, lstm., ff. - fiskivinnumál
- frá 14. desember 1998: Jørgen Niclasen, lstm., ff.
Signar á Brúnni, lstm., tj. - undirvísingar- og mentamál
- frá 28. mars 2000: Høgni Hoydal, vløg., tj.
- frá 21. juli 2000: Tórbjørn Jacobsen, lstm., tj.
- frá 14. juni 2001: Óli Holm, lstm., tj.
Karsten Hansen, lstm., tj. - fíggjar- og búskaparmál
Finnbogi Arge, lstm., ff. - vinnumál, tó ikki olju- og umhvørvismál
- frá 18. august 2000: Anfinn Kallsberg, løgm., ff.
- frá 28. august 2000: Bjarni Djurholm, lstm., ff.
Eyðun Elttør, lstm., sj. - olju- og umhvørvismál
Helena Dam á Neystabø, lstm., sj. - almanna- og heilsumál
- frá 26. februar 2001: Sámal Petur í Grund, lstm., sj.

Føroya Landsstýri 11. juni 1996 - 15. mai 1998
(Sambandsfl., fólkafl., sjálvstýrisfl. og verkamannafylkingin)

Edmund Joensen, løgm., sb. - Uttanlandsmál og løgmál
Eilif Samuelsen, lstm., sb. - Umhvørvis-, orku-, skúla-, kommunumál
Ivan Johannesen, lstm., sb. - Vinnu-, alivinnu og landbúnaðarmál
Anfinn Kallsberg, ff. - Fíggjar- og búskaparmál
John Petersen, lstm., ff. - Fiskivinnumál
Axel H. Nolsøe, lstm., vkmf. - Almanna-, heilsu-, arbeiðar-, tryggingar-, dóms- og politimál
- okt 1996 - mars 1998: Kristian Magnussen, lstm., vkmf
- mars 1998 - mai 1998: Óli Jacobsen, lstm., vkmf
Sámal Petur í Grund, lstm., sj. - Samskiftis- og mentanar-, ferðavinnumál og sjóvinna
(Sámal Petur í Grund varð loystur úr starvi 1. des. 1997, og Sjálvsstýrisflokkurin tók seg úr samgonguni)

Føroya Landsstýri 10. september 1994 – 11. juni 1996
(Sambandsfl., javnaðarfl., sjálvstýrisfl. og verkamannafylkingin)

Edmund Joensen, løgm., sb. – Stýrisskipan, uttanlandsmál, løgmál, oljuvinna og almenn starvsfólkaviðurskifti
Jóannes Eidesgaard, varaløgm., jv. – Fíggjar- og búskaparmál
Ivan Johannesen, lstm., sb. – Fiskivinnumál og alivinna
Eilif Samuelsen, lstm., sb. - Umhvørvis-, orku-, skúla-, kommunu- og norðurlandamál
Andreas Petersen, lstm., jv. – Almanna- og heilsumál
Óli Jacobsen, lstm. vkmf. – Ídnaðar-, handils- og vinnumál, arbeiðaramál, landbúnaðarmál, tryggingarmál og dóms- og politimál
- frá des. 1995 Axel Nolsøe, lstm., vkmf.
Sámal Petur í Grund, lstm., sj. - Samskiftis- og mentanarmál, ferðavinna og sjóvinna

Føroya Landsstýri 24. apríl 1993 - 10. sept. 1994
(Javnaðarfl., tjóðveldisfl. og sjálvstýrisfl.)

Marita Petersen, løgm., jv. - Uttanlandsmál og løgmál
Finnbogi Ísakson, vløgm., tj. - Fíggjar- og búskaparmál
Thomas Arabo, lstm., jv. - Fiskivinnu- og ídnaðarmál
Jóannes Eidesgaard, lstm., jv. - Almanna-, heilsu- og arbeiðsmarknaðarmál
Signar Hansen, lstm., tj. (á Brúnni) - Umhvørvis-, orku- og kommunumál
Bergur Jacobsen, lstm., sj. - Mentanar-, skúla- og norðurlandamál

Føroya Landsstýri 15. jan. 1991 - 24. apr. 1993
(Javnaðarfl. og fólkaflokkurin)

Atli P. Dam, løgm., jv. til 18 jan. 1993 - Uttanlandsmál
Jógvan Sundstein, vløgm. ff. - Fíggjar- og kommunumál
Thomas Arabo, lstm., jv. - Ídnaðar- og handilsmál
Jóannes Eidesgaard, lstm., jv. - Almanna-, heilsu- og arbeiðsmarknaðarmál
Marita Petersen, lstm., jv. - Mentanar-, skúla- og løgmál
Svend Aage Ellefsen, lstm., ff. - Samferðslu-, umhvørvis- og orkumál
John Petersen, lstm., ff. - Fiskivinnu- og landbúnaðarmál
Umskipað 18. jan. 1993:
Marita Petersen, løgm., jv. - Uttanríkismál
Jógvan Sundstein, vløgm., ff. - Fíggjar- og kommunumál
Thomas Arabo, lstm., jv. - Ídnaðar- og skúlamál
Jóannes Eidesgaard, lstm., jv. - Almanna-, heilsu-, arbeiðsmarknaðar- og mentanarmál
Svend Aage Ellefsen, lstm., ff. - Samferðslu, orku- og umhvørvismál
John Petersen, lstm., ff. - Fiskivinnu- og landbúnaðarmál

Føroya Landsstýri 22. juni 1989 - 15. jan. 1991
(Fólkafl., sambandsfl. og tjóðveldisfl.)

Jógvan Sundstein, løgm., ff. - Uttanlands- og almannamál
Signar Hansen, vløgm., tj. - Skúla-, mentanar- og umhvørvismál
Olaf Olsen, lstm., ff. - Ídnaðar-, heilsu- og landbúnaðarmál
Jógvan I. Olsen, lstm., sb. - Fiskivinnu- og orkumál
Ivan Johannesen, lstm., sb. - Fíggjar-, sjóvinnu- og kommunumál
Jóngerð Purkhús, lstm., tj. - Búskapar-, samferðslu-, og norðurlandamál

Føroya Landsstýri 18. jan. 1989 - 22. jun. 1989
(Fólkafl., tjóðveldisfl., sjálvstýrisfl. og KrFFF)

Jógvan Sundstein, løgm., ff. - Uttanlands- og almannamál (lóggáva, pensjónir o.t.)
Signar Hansen, vløgm., tj. - Orku-, umhvørvis- og skúlamál
Anfinn Kallsberg, lstm., ff. - Fiskivinnu- og kommunumál
Finnbogi Ísakson, lstm., tj. - Fíggjar- og búskaparmál, útvarp og sjónvarp
Karl Heri Joensen, lstm., sj. - Mentanar- og samferðslumál
Tordur Niclasen, lstm., KrF. - Almanna- og heilsumál (undantikið lóggáva og pensjónir o.t.)

Føroya Landsstýri 5. apr. 1988 - 18. jan. 1989
(Javnaðarfl., tjóðveldisfl., sjálvstýrisfl. og framsóknarfl.)

Atli P. Dam, løgm., jv. - Uttanlands- og fiskivinnumál
Jógvan Durhuus, vløgm., tj. - Landbúnaðar-, skúla- og heilsumál
Vilhelm Johannesen, lstm., jv. - Ídnaðar- og arbeiðsmarknaðarmál
Jóngerð Purkhús, lstm., tj. - Fíggjar-, búskapar- og umhvørvismál
Lasse Klein, lstm., sj. - Mentanar-, samskiftis- og samferðslumál
Karolina Petersen, lstm., fr. - Almanna- og kommunumál

Føroya Landsstýri 10. jan. 1985 - 5. apr. 1988
(Javnaðarfl., tjóðveldisfl., sjálvstýrisfl. og KrFFF)

Atli P. Dam, løgm., jv. - Uttanlands- og fiskivinnumál
Jógvan Durhuus, vløgm., tj. - Landbúnaðar-, skúla-, orku- og heilsumál
Vilhelm Johannesen, lstm., jv. - Ídnaðar- og løgmál
Jóngerð Purkhús, lstm., tj. - Fíggjar-, búskapar- og umhvørvismál
Lasse Klein, lstm., sj. - Mentanar-, samskiftis- og samferðslumál
Niels Pauli Danielsen, lstm., KrF. - Almanna- og kommunumál

Føroya Landsstýri 5. jan. 1981 - 10. jan. 1985
(Sambandsfl., fólkafl. og sjálvstýrisfl)

Pauli Ellefsen, løgm., sb. - Uttanlands-, ídnaðar- og arbeiðsmarknaðarmál
Olaf Olsen, vløgm., ff. - Fiskivinnu- og handilsmál
- frá 1983: Anfinn Kallsberg, lstm, ff.
Eilif Samuelsen, lstm., sb. - Skúla-, almanna- og orkumál
Páll Vang, lstm., ff. - Landbúnaðar-, heilsu-, samferðslu- og løgmál
Tórbjørn Poulsen, lstm., sj. - Fíggjar-, kommunu- og mentanarmál

Føroya Landsstýri 23. jan. 1979 - 5. jan. 1981
(Javnaðarfl., tjóðveldisfl. og fólkafl.)

Atli P. Dam, løgm., jv. - Fyrisitingar- og uttanlandsmál
Jacob Lindenskov, lstm., jv. - Heilsu-, sosial-, ídnaðar- og løgmál
- 1979: Vilhelm Johannesen, lstm., jv.
Heðin M. Klein, lstm., tj. - Fiskivinnu- og kommunumál
Hergeir Nielsen, lstm., tj. - Samferðslu- og skúlamál
Demmus Hentze, lstm., ff. - Fíggjarmál
Dánjal Pauli Danielsen, lstm., ff. - Handils-, landbúnaðar- og skúlamál

Føroya Landsstýri 11. jan. 1975 - 23. jan. 1979
(Javnaðarfl., tjóðveldisfl. og fólkafl.)


Atli P. Dam, løgm., jv. - Fyrisitingar- og uttanlandsmál
Jacob Lindenskov, lstm., jv. - Heilsu-, ídnaðar- og løgmál
Finnbogi Isaksen, lstm., tj. - Skúla-, íbúðar- og samferðslumál, tó ikki landsverkfrøðingin
Petur Reinert, lstm., tj. - Fiskivinnu- og kommunumál
Demmus Hentze, lstm., ff. - Fíggjarmál
Dánjal Pauli Danielsen, lstm., ff. - Handils-, landbúnaðar- og mentanarmál, og landsverkfrøðingin

Føroya Landsstýri 12. des. 1970 - 11. jan. 1975
(Javnaðarfl., sambandsfl. og sjálvstýrisfl.)

Atli P. Dam, løgm., jv. - Uttanlands-, samferðslu- og marknaðarmál
Peter F. Christiansen, vløgm., sb. - Fíggjar- og landbúnaðarmál
Jacob Lindenskov, lstm., jv. - Arbeiðara-, almanna- og ídnaðarmál
Eli Nolsøe, lstm., sb. - Fiskivinnu-, handils- og løgmál
Sámal Petersen, lstm., sj. - Kommunu-, mentanar- og skúlamál
- 1972: Ásbjørn Joensen, lstm., sj.

Føroya Landsstýri 19. nov. 1968 - 12. des. 1970
(Sambandsfl., javnaðarfl. og sjálvstýrisfl.)

Kristian Djurhuus, løgm., sb. - Uttanlands-, fíggjar- og landbúnaðarmál
Jacob Lindenskov, lstm., jv. - Heilsu-, almanna- og ídnaðarmál
Villi Sørensen, lstm., jv. - Samferðslu- og fiskivinnumál
- 1970: Atli P. Dam, lstm., jv.
Sámal Petersen, lstm. sj. - Kommunu-, mentanar- og skúlamál

Føroya Landsstýri 12. jan. 1967 - 19. nov. 1968
(Javnaðarfl., sambandsfl. og sjálvstýrisfl.)

Petur Mohr Dam, løgm., jv. - Uttanlands-, heilsu-, samferðslu- og ídnaðarmál
Kristian Djurhuus, vløgm. sb. - Fíggjar-, landbúnaðar- og fiskivinnumál
Sámal Petersen, lstm. sj. - Kommunu-, mentanar- og skúlamál

Føroya Landsstýri 4. jan. 1963 - 12. jan. 1967
(Fólkafl., tjóðveldisfl., sjálvstýrisfl. og framburðsfl.)

Hákun Djurhuus, løgm., ff. - Uttanlands-, heilsu- og samferðslumál
Erlendur Patursson, lstm., tj. - Fíggjar-, fiskivinnu- og løgmál
Karsten Hoydal, lstm., tj. - Ídnaðar- og landbúnaðarmál
Niels Winther Poulsen, lstm., sj. - Kommunu- og mentanar- og skúlamál

Føroya Landsstýri 9. jan 1959 - 4. jan. 1963
(Javnaðarfl., sambandsfl. og sjálvstýrisfl.)

Petur Mohr Dam, løgm., jv. - Uttanlands-, almanna-, samferðslu- og ídnaðarmál
Kristian Djurhuus, lstm., sb. - Skatta-, fiskivinnu- og løgmál
Niels Winther Poulsen, lstm., sj. - Kommunu-, skúla- og landbúnaðarmál

Føroya Landsstýri 18. des. 1954 - 9. jan. 1959
(Sambandsfl., fólkafl. og sjálvstýrisfl.)

Kristian Djurhuus, løgm., sb.
Hákun Djurhuus, lstm., ff.
- 1957-59: Ole Jacob Jensen, lstm., ff.
Edward Mitens, lstm., sj.

Føroya Landsstýri 15. des. 1950 - 18. des. 1954
(Sambandsfl. og fólkafl.)

Kristian Djurhuus, løgm., sb.
Thorstein Petersen, lstm., ff.
- 1951-54: Hákun Djurhuus, lstm., ff.
Richard Long, lstm., ff.

Føroya Landsstýri 12. mai 1948 - 15. des. 1950
(Sambandsfl., javnaðarfl. og sjálvstýrisfl.)

Andrass Samuelsen, løgm., sb.
Kristian Djurhuus, lstm., sb.
Jóan Petur Davidsen, lstm., jv.
Louis Zachariasen, lstm., sj.